Turistický kurz Šumava

Obrzek - Turistický kurz Šumava     Druhý školní týden se žáci tříd 6.C a 6.D vypravili objevovat krásy Šumavy v oblasti Povydří. Díky velmi proměnlivému počasí se hodily sluneční brýle i pláštěnky. Celý pobyt se nesl v duchu pěší turistiky a od toho se také odvíjely veškeré výlety.

První den se žáci podívali k Hauswaldské kapli, která se nachází v blízkosti plavebního kanálu. Druhý den byl pro žáky nejnáročnější, ale zároveň nejzábavnější. Prohlédli si povodí řeky Vydry a navštívili vlčí výběh u obce Srní, kde byla k vidění takřka celá vlčí smečka, která výběh obývá. Ještě před odjezdem zvládli výšlap na Klostermannovu vyhlídku s krásným výhledem na Šumavu a po cestě domů navštívit zříceninu hradu Rabí. (Špačková, Straka)