PhDr. Mgr. Alexandra Kiml

Kontakt: alexandra.kiml@zsgvodnany.cz

Tel. číslo: 605 487 893 (v pracovní době)

Pracovna: budova Bavorovská a Gymnázium – pavilon X, přízemí, kabinet mezi dílnami a robotikou

budova Alešova – 1. patro, spojovací chodba

Konzultační hodiny:

• Pro budovu Bavorovská a Gymnázium
    • Pondělí 10:00 – 15:00
    • Středa 7:30 – 13:30
  • Pro budovu Alešova
    • Úterý 7:30 – 13:30
    • Čtvrtek 11:00 – 16:00

(V jiné hodiny či dny pouze po předchozí domluvě)

Služba školního psychologa je samostatná poradenská činnost, která není přímou vzdělávací činností školy. Jedná se o komplexní službu žákům ZŠ a G Vodňany, jejich rodičům a pedagogům, která vychází ze standardních činností vymezených ve vyhlášce č. 75/2005 Sb., v platném znění, o poskytování poradenských služeb ve školách a školských poradenských zařízeních. Tato služba je bezplatná.
Školní psycholog je nezávislý pracovník školy a je vázán mlčenlivostí. Se všemi citlivými údaji bude zacházeno v souladu se zákonem č.101/2000 Sb., v platném znění, o ochraně osobních údajů a s nařízením GDPR. Je členem školního poradenského pracoviště spolu s výchovnými poradci, speciálními pedagožkami a metodiky prevence rizikového chování.

Co školní psycholog dělá?

• Provádí psychodiagnostiku žáků s cílem zjistit příčiny školního neúspěchu nebo vyhledat žáky nadané
  • Poskytuje psychologické poradenství žákům s osobními, výukovými nebo výchovnými obtížemi
  • Poskytuje psychologické poradenství rodičům a zákonným zástupcům v rámci individuální podpory žáka
  • Spolupracuje s pedagogy a podporuje je při řešení specifických problémů žáků