4.B na návštěvě MEVPISU

Obrzek - 4.B na návštěvě MEVPISU

Ve středu 19.10. se vydali žáci 4.B na návštěvu do střediska MEVPIS ve Vodňanech, zaměřeného na vzdělání a výchovu v oblasti ochrany vod, vodních živočichů a šetrného vodního hospodářství.

Tady na nás čekali příjemní průvodci, kteří pro děti připravili hezký program. Děti si povídaly o vodě, rybnících a řekách, zkoušely si ve skupinkách skládat puzzle různých ryb, při tom se dozvěděly o těchto rybách něco zajímavého. Pak přišla jedna z nejzábavnějších částí, a to plyšové ryby, o které byl mezi dětmi velký zájem a byla s nimi také zábava, když je zkoušely „ulovit“ do velkého podběráku.

Mezi největší zážitky jistě patřila možnost si na ryby doopravdy sáhnout, když průvodce přinesl několik živých ryb a hlavně raků. Kluci a holky si mohli raky vzít do ruky a pozorovat je.

Celá přednáška byla moc hezky připravená a dětem se velmi líbila. Děti si při ní i hrály hry a zároveň se dozvěděly plno informací o vodním světě. Děkujeme.

Alexandra Jedlisková, Jana Roušalová