Badatelské odpoledne na Bavorovské

Obrzek - Badatelské odpoledne na Bavorovské

Ve středu 8. února 2023 proběhla v ZŠG Vodňany v pavilonu X v Bavorovské ulici akce Badatelské odpoledne. Vzhledem k tomu, že rodiče zatím neměli možnost si nový pavilon prohlédnout, rozhodli jsme se jim ho představit právě při této akci.

Pedagogové i žáci se ve 14 hodin rozešli do jednotlivých odborných učeben, ve kterých měli připravené ukázky dle svých aprobací.

V učebně fyziky své zajímavé pokusy ukázal pan učitel Zhorný. V chemické laboratoři vytvářel ,,zázraky,, pan učitel Straka. Vše probíhalo bezpečně a diváci okouzleně sledovali, co vše lze dokázat z věcí každodenní potřeby.

V přírodovědné učebně paní učitelky Vokatá a Nováková ukazovaly, jak dát první pomoc a resuscitovat pacienta. Jejich pomocníkem byla resuscitační figurína, na které si mohli zájemci vyzkoušet svou zdatnost, pohotovost a rychlost. Dále zde byly rodičům představeny všechny možné učební pomůcky, se kterými se jejich děti seznámí během výuky.

V učebně výtvarné výchovy si mohli návštěvníci vyzkoušet netradiční výtvarné techniky, např. malbu čajem, kterou si připravila paní učitelka Nováková - Slavíková. Byla připravena i keramická hlína, ze které si mohli zájemci vymodelovat pravěké artefakty, pomáhala při tom kolegyně Miroslava Špačková. Se Zuzanou Libičovou si vytvořili zajímavé náramky z provázků.

Pan učitel Grill se postaral o ukázky v robotické učebně. Společně s dětmi rozhýbali berušky a programovali roboty.

V učebně ručních prací bylo oddělení deskových her a logických rébusů. Zájemci si mohli vyluštit různé šifry, hádanky a hlavolamy. Dvojice si mohly zahrát duel v netradičních deskových hrách, jako jsou například Quixo, Squadro, Abaku a další. Připraveni do duelů byli vybraní žáci ze 7.D pod dohledem pana učitele Filipa.

Novou učebnu cizích jazyků představili Vítek Kubásek a Dana Petrášová. Návštěvníci si mohli zkusit zahrát jazykové hry, poznat různé aplikace, které děti naučí jazykům zábavnou formou.

O občerstvení ve školní kavárně se postaraly paní učitelka Jana Kovářová a asistentka Hana Vavrušková. Jejich občerstvení lákalo návštěvníky barvami, vůní i chutí.

Všem vyučujícím pomáhali žáci školy, kteří se podíleli na přípravě, provádění návštěvníků a byli nápomocni i závěrečném úklidu.

Badatelské odpoledne se vydařilo a všichni odcházeli domů spokojeni a plni zážitků.

J.Vršecká