Čtenářská dílna ve 4.B

Obrzek - Čtenářská dílna ve 4.B

V pondělí 6.3.se první hodinu žáci 4.B vydali do školní knihovny, kde proběhla hodina čtenářské dílny spolu s paní Martinou Hronkovou. Nejprve se s dětmi přivítala a nastínila, co budou společně dělat. První si děti zahrály hru na postřeh a správné pochopení instrukcí na lístečcích, které jim p. Hronková rozdala.

Poté se rozdělily do skupin a pracovaly společně na pracovním listu. Tady si děti vyzkoušely porozumění textu a spolupráci mezi sebou. Po vypracování si úkoly zkontrolovaly.

Na závěr si žáci zahráli hru, při které kladli jednomu otázky a poznávali, jakou pohádkovou bytost představuje. Při této aktivitě procvičovali komunikaci, vhodné kladení otázek a slovní zásobu.

Hodina utekla jako voda a věřím, že jsme si ji všichni užili a zažili také zábavu a legraci.

Alexandra Jedlisková