4.B a 4.A ve Sladovně

Obrzek - 4.B a 4.A ve Sladovně

Středa 8.3. znamenala pro čtvrťáky místo učení exkurzi do Písku do Sladovny.

Ráno po 8. hodině se žáci obou tříd autobusem vydali směr Písek. Po příjezdu na parkoviště jsme se vyrazili podél pobřeží Otavy a přes nejstarší kamenný most v Čechách ke Sladovně na píseckém náměstí.

Po přivítání děti jako první čekala návštěva Hnízda ilustrace, kde si nimi paní průvodkyně chvíli povídala o tvoření knih, spisovatelích a ilustrátorech a pak se žáci ve skupinkách nebo jednotlivě sami stali autory knihy. Rozdělili si role spisovatelů a ilustrátorů a práce mohla začít. Děti vzaly své role opravdu svědomitě, našly si klidná místa a začaly tvořit a kreslit. Čekalo je vymyslet obal jejich knihy, název, obsah i obrázky. Po uplynutí zadaného času se žáci sesedli do kruhu, aby své knihy představili ostatním. Myslím, že všichni se přesvědčili, že vytvořit novou knihu není úplně jednoduché, ale určitě zaslouží velkou pochvalu, jak se úkolu zhostili.

Druhá část byla pro děti v Mraveništi, kde se rozeběhly do všech stran a prozkoumaly obří chodby a zákoutí krásného mraveniště.

Po skončení návštěvy Sladovny jsme se cestou k autobusu ještě zastavili na hřišti, a protože klukům i děvčatům zbyly síly, stihli si i zacvičit a pohrát si venku.

Exkurze se rozhodně povedla a jako dárek jsme si vytvořené knihy přivezli k nám do školy.

Alexandra Jedlisková, Jana Roušalová