SLADOVNA - MRAVENIŠTĚ 3.A a 3.B

Obrzek - SLADOVNA - MRAVENIŠTĚ 3.A a 3.B

V pátek 24.3.2023 se žáci ze 3.A a 3.B vydali na exkurzi do Sladovny do Písku. Čekalo je tam setkání s mravenci na oblíbené interaktivní výstavě zvané Mraveniště. Děti se seznámily s životem mravenců pod zemí i nad zemí a vydováděly se v obřím mraveništi, kde měly za úkol sbírat vajíčka. Hodina a půl utekla jako voda a žáci se jen neradi loučili se zajímavým a zábavným programem.

A.Pišanová, J.Kašová, J.Pribolová

Postřehy dětí ze 3.A:

Fanda K. “ Mně se líbilo, že jsme si hráli na obchod, potom jsme hledali larvy. Říkali nám tam i o životě v mraveništi.”

Zuzka T.” Bylo to tam hezký a zábavný. Povídali jsme si tam a taky hráli. Hledali jsme mravenčí vajíčka a schovávali jsme je.

Honza Š. “Mně se líbil velký prostor, mohli jsme si hrát na zloděje vajíček, na babu i na obchodníky. Byla tam plastová i polštářová vajíčka.”

Šárka L. “Bylo to tam super, hráli jsme hodně her. Moc se mi tam líbilo.”