3.C a 3.D v centru ekologické výchovy Dřípatka v Prachaticích

Obrzek - 3.C a 3.D v centru ekologické výchovy Dřípatka v Prachaticích

Se školou jsme byli na výletě v Prachaticích v Dřípatce. Jezdí tam děti, aby se tam dozvěděly něco o chráněných zvířatech a rostlinách. My jsme se naučili, že obojživelníci můžou žít na suchu i ve vodě. Třeba taková žába, ta žije na suchu i ve vodě. Taky má na prstech přísavky a může lézt po stromech. Nejvíc se mi líbil mikroskop, protože umí zvětšovat objekty, které jsou (pouhým okem) neviditelné (Vítek Vávra).

………… dozvěděli jsme se hodně věcí o vodě a o zvířatech. Hráli jsme nějaké hry a také jsme modelovali kuklu. Ale nejlepší bylo, když jsme se koukali do mikroskopu, třeba na pírko (Kristýna Hlaváčová).

………… moc jsme si to užili. Naučili jsme se spoustu věcí o vodě. Zkoušeli jsme předvádět koloběh vody. Naučili jsme se něco o mořských živočiších. Bylo to moc hezké (Kačka Pourová).

Zbývá dodat –  Dřípatka měla pro nás program Život kolem vody perfektně připravený, nenudili jsme se ani chvilku. Učili jsme se získáváním a tříděním informací, pohybem, tvořením i pozorováním.

Jana Jakubcová, Veronika Císařová, Miluše Livečková, Nikola Marinov