Návštěva jaderné elektrárny Temelín

Obrzek - Návštěva jaderné elektrárny Temelín     Žáci devátých tříd základní školy navštívili infocentrum jaderné elektrárny Temelín. Přečtěte si článek od žákyň z 9.A

Dne 6. února jsme se spolu s našimi vyučujícími (P. Čadkovou a P. Rošickým) vypravili autobusem do Temelína.

Ihned po příjezdu nás přivítala paní průvodkyně, se kterou jsme se společně přesunuli do promítacího sálu. Zde jsme zhlédli několik dokumentů o fungování a provozu jaderných elektráren. Paní průvodkyně nám také objasnila štěpení uranu a jak vše v elektrárnách probíhá. Dokonce jsme měli možnost prohlédnout si i pokus, který se nazývá mlžná komora.

Poté jsme se s paní průvodkyní rozloučili a přesunuli jsme se do interaktivního muzea jaderné elektrárny Temelín. To se nám samo sebou velice líbilo, protože jsme si zde mohli vyzkoušet různé pokusy, kvízy a testy, díky kterým jsme zjistili, jak na tom jsme.

Mnohé z nás zamrzelo, že jsme se nemohli podívat přímo do areálu, ale alespoň jsme navštívili krásný historický zámeček Vysoký hrádek.

Za všechny účastníky výletu můžeme říci, že to byl velice krásný a zajímavý výlet.

M. Šmidmajerová, R. Bártová, E. Falářová