Vodňanští šachoví talenti dobyli strakonické gymnázium!

Obrzek - Vodňanští šachoví talenti dobyli strakonické gymnázium!     V pondělí 20. února jsme se zúčastnili se šachovým kroužkem okresního kola v turnaji dvojic. Konalo se ve Strakonicích, kde ho pořádalo místní gymnázium.
Z Vodňan jsme vezli pět družstev, přičemž jsme měli dvě posily odjinud - Ondru Topku z Gymnázia Jírovcova Českých Budějovicích a Patrika Volfa ze ZŠ Cehnice. Soutěž byla ze strany organizátorů skvěle zvládnutá.

Moc se nám tam líbilo i díky tomu, že jsme obsadili první příčky soutěže - první skončili Ondra Topka s Kubou Klicnarem (ZŠA), ale protože do pořadí v rámci okresu se počítaly pouze dvojice navštěvující školu ve strakonickém okresu, tak se vítězi a držiteli putovního poháru ředitele gymnázia Strakonice stali druzí v pořadí Tomáš Hrdlička a Lukáš Lang (oba ZŠG). I další naše dvojice se mezi 23 startujícími dvojicemi neztratily (je třeba brát v potaz, že většina z nich chodí na 1. stupeň, zatímco většina soupeřů byla z 2. stupně základek): Štěpán Manzyuk s Rudou Tischlerem skončili "krásní" 6. (a to měli smůlu na poslední kolo, kde prohráli s celkovými vítězi), Vojta Hryzbil s Matyášem Hanzlíkem 9. a Markéta Klicnarová s Patrikem Volfem 19.
Navíc nejlepším hráčem se stal Jakub Klicnar (ZŠA), který uspěl v tzv. šachovém armageddonu proti Tomáši Hrdličkovi (oba získali neuvěřitelných 7 bodů ze 7 partií, tedy 100 procent, o nejlepším hráči proto rozhodovala dodatečná partie mezi nimi),  získal pohár a věcnou cenu. Další šachista z Vodňan Vojta Hryzbil se dělil o 3. místo (uhrál úžasných 6 bodů ze 7 partií). Všichni hráči byli odměněni sladkostí.
Děkujeme organizátorům a těšíme se na další ročník, této soutěže. Výsledky turnaje jsou dostupné na této adrese.

Obrzek - Vodňanští šachoví talenti dobyli strakonické gymnázium!     Obrzek - Vodňanští šachoví talenti dobyli strakonické gymnázium!     Obrzek - Vodňanští šachoví talenti dobyli strakonické gymnázium!