Puťáček v ŠD

Obrzek - Puťáček v ŠD     Leden v naší školní družině utekl jako mávnutím kouzelného proutku a hned v prvním únorovém týdnu jsme se my, vychovatelky, společně s dětmi vypravily na oblíbený „Puťáček“, jehož cílem bylo pečení špekáčků na fotbalovém hřišti na Pražáku. Cestou po cyklostezce jsme se nejprve zastavily u krmelce, abychom zpříjemnily zvířátkům zbývající část zimy.

Srnky a zajíci si tak mohli pochutnat na mrkvích a jablkách, divoká prasata zase na kaštanech či žaludech. Nezapomněly jsme ani na ptáčky, kterým děti zavěsily na větve stromů lojové koule. S dobrými pocity jsme pak pokračovaly dál k Pražáku.

Po celou dobu panovala mezi všemi účastníky dobrá nálada, kterou nám nepokazil ani vítr, kvůli němuž jsme si nakonec nemohly rozdělat původně plánovaný oheň a opéct dobroty v podobě párků, špekáčků a všelijakých dalších pochutin. Úsměvy na tvářích dětí ani nás samotných nezmizely, a i přes nepřízeň počasí jsme si užily spoustu zábavy. Zpět do Vodňan jsme se vrátily vláčkem a zbývalo jediné – podělit se o své zážitky s rodiči a sourozenci, kteří už nás netrpělivě vyhlíželi před školou.