Lyžařský kurz

Obrzek - Lyžařský kurz     Období zimních měsíců tradičně patří Lyžařským kurzům. Ani letos tomu není jinak. V lednu se do horských středisek jeli učit žáci 7. tříd. V únoru se chystají na hory žáci gymnázia.

7.C

Začněme pěkně od začátku. V neděli 21. ledna jsme nedočkavě dospávali a nervozita vrcholila. Všichni jsme byli netrpěliví a počítali jsme minuty do 11,45. Když tento čas nastal, začali jsme se sjíždět na školním dvoře. Vynesli jsme si svá zavazadla z aut a připravovali si lyže. Pomalu jsme nasedli do autobusu a zamávali rodičům. Když se autobus rozjel, začaly se ve mně míchat různé pocity a myšlenky. Jaké to bude? Co když spadnu? Míjíme domy, krajinu a silnice ubíhá před očima. Z nepěkného počasí se stává zimní pohádka.

Po příjezdu na místo jsme vynesli zavazadla, lyže a běžky. Učitelé nám oznámili, že si máme vybalit a ubytovat se. Pak jsme se měli obléknout a připravit na výcvik. Učitelé se zeptali, kdo už někdy lyžoval. Podle toho jsme se rozdělili do dvou družstev, v prvním byli ti zkušení, ve druhém, které se jmenovalo Drutěva (Družstvo tělesně vadných), byli ti ostatní. První družstvo šlo hned na vlek. Drutěva se pokoušela o sjezd malého kopečku. Po prvním výcviku jsme byli znaveni, převlékli jsme se a šli jsme na večeři. Pak bylo vyhlášeno osobní volno a v půl desáté nastala večerka.

Budíček byl v půl osmé, kdy nás učitelé chodili budit. Po snídani se šlo na svah. Odpoledne proběhl výcvik na běžkách. Běžky byly vtipné, jelikož jsme na nich stáli všichni poprvé. Podobně probíhaly všechny dny. Ve čtvrtek byly závody. Dopoledne na lyžích a odpoledne na běžkách. Učitelé připravovali slalom a my jsme se rozjížděli. Běžky proběhly na okruhu. Odpoledne po závodech jsme dostali za úkol vymyslet hry na večer. Proběhlo také vyhlašování vítězů, vyhodnocení kurzu a zábava. Marek Tlapa byl první na běžkách a Tomáš Nekovář ve slalomu. Z holek jsem slalom i běžky vyhrála já. Pan učitel prohlásil, že pojmenování Drutěva se ruší, protože někteří v závěrečném závodě byli lepší než první družstvo.

Vyhodnocení kurzu bylo super, všichni jsme byli spokojeni. Hry byly zábavné a vtipné. Všem se nám na kurzu moc líbilo. Děkujeme učitelům za skvělou příležitost užít si sportovní týden na horách.
Adéla Drevjáková

Obrzek - Lyžařský kurz Obrzek - Lyžařský kurz Obrzek - Lyžařský kurz