Povídání o tom, jak si 4.C užila „Školu v přírodě“

Obrzek - Povídání o tom, jak si 4.C užila „Školu v přírodě“

Na začátku školního roku jsme psali, co bychom chtěli během roku zažít. Jedno přání znělo – Škola v přírodě. Paní učitelka s paní asistentkou se hned pustily do příprav výletu. Tak a konečně je 15. dubna a my vyrážíme vlakem do Horažďovic. Objednali jsme si špatné počasí, a to se nám moc nelíbilo. Když jsme přišli k budově PROUD, přivítala nás lektorka Anička, která nám ukázala budovu a zahráli jsme si s ní seznamovací hry. Byli jsme nadšení.

Na pokoji proběhl boj o postel. Pak nás čekal výborný oběd. Takto jsme si pochutnávali celé tři dny. Po jídle byl vždy polední klid. Připravený program byl moc zajímavý a pokaždé jsme si ho užili. Byli jsme pořád venku na čerstvém vzduchu, i když pršelo. V parku Ostrov jsme poznávali jarní květiny a v přírodovědné stanici jsme se učili starat o hospodářská zvířata a seli jsme do květináčů semínka. Také jsme šli na zříceninu Prácheň. Naučili nás vyrábět Moranu, kterou jsme společně spálili. Tři dny utekly jako voda a my museli domů. Moc se nám nechtělo, ale zároveň jsme se těšili na rodiče. Doufám, že to nebyl poslední výlet. Lucinka Bečková a Emička Svobodová

Zbývá jen dodat, že vše „klaplo“ a my si pobyt opravdu moc užili. Envicentrum mělo třídenní vzdělávací program pečlivě připravený. Děti se nadšeně účastnily všech vzdělávacích i doprovodných akcí, spolupracovaly, pomáhaly si - zkrátka bezva parta.

M. Livečková – třídní učitelka