Návštěva partnerské školy z Deggendorfu

Obrzek - Návštěva partnerské školy z Deggendorfu

Ve čtvrtek 16. 5. navštívili naši školu žáci z partnerské školy z německého Deggendorfu. Byla to jejich první návštěva u nás, a tak jsme byli zvědaví, jak se jim u nás bude líbit.

Připravili jsme si pro ně pestrý program. Dopoledne jsme v areálu na Bavorovské soutěžili ve smíšených česko-německých týmech v netradičních sportovních disciplínách – přetahování na laně, disc golf, ringo, střelba na koš a překážková dráha. Tři nejlepší družstva si ze zápolení odnesla krásné a rovněž netradiční medaile vytištěné na 3D tiskárně. Následně došlo na souboj Česká republika versus Německo ve stejných disciplínách. Odměnou vítězi byl putovní pohár, který tentokrát odcestoval do Německa.

Po obědě jsme vyrazili na šipkovanou směrem k rybářské škole. České děti rozmístily na cestě úkoly pro německé žáky. Tematicky byly všechny ve znamení rybářských dnů, které právě probíhaly. V případě úspěšného splnění všech úkolů vyluštili žáci tajenku, která jim odhalila cíl celé cesty. Byla to akvária v rybářské škole. Po zajímavé prohlídce, během které jsme mohli vidět i některé exotické ryby, jsme se přesunuli do blízkého altánu, kde jsme si odpočinuli po náročném dni a společně si opekli buřty.

V pozdních odpoledních hodinách jsme se rozloučili a němečtí žáci se vydali na cestu zpět.

Daniela Bromová