5.B na MEVPISU

Obrzek - 5.B na MEVPISU

Žáci 5. tříd se v pátek 17. května zúčastnili programu na Mevpisu. A jak si dopoledne užili? To si přečtěte v několik jejich příspěvcích.

David

S třídou jsme byli na MEVPISU. Když jsme přišli, měli jsme udělat skupinky. První jsme šli hrát deskové hry, s kamarády jsme hráli Kluster. Pak jsme šli do biologie, tam jsme koukali do mikroskopu, pak třídili odpad, měli jsme hádat ryby a pak je poskládat z písmenek, pak napsat ryby. Další udělat z papíru lodičku a velrybu. Poslední jsme pracovali s roboty. Den se mi líbil a dal bych 10 z 10.

Bára

V pátek 17.5. jsme šli na MEVPIS. Měli jsme sraz v 8,00 před školou. Jako první jsme šli na deskové hry, tam jsme se rozdělili na skupinky. Byly tam různé detektivky, člověče nezlob se, taková hra s žabákami, pak takové magnety a tak dále. Pak jsme šli na biologii, kde jsme psali takovej test, taky jsme skládali ryby, zkoumali jsme různé brouky, třídili odpad a tak dále. Pak jsme šli na skládání z papíru, dělali jsme rybičky, velryby a lodičky, na ty lodičky jsme psali, kam by jsme se chtěli podívat. Pak jsme šli na stanoviště, tam byli roboti, sedli si ke stolu po čtyřech a u každého stolu byl sedmák a ten nán nám to vysvětlil, jak se s tím jezdí a tak. Pak jsme šli do školy a měli napsat článek.

Oli

Byli jsme na MEVPISU. Všechno se mi líbilo. Na začátku jsme hráli různé hry, pak jsme šli do jiné místnosti a měnili se po skupinkách. Líbilo se mi, jak jsme koukali do mikroskopu a prohlíželi si různé brouky. Dozvěděla jsem se, že existuje ryba, která se jmenuje Slunečnice. Ještě se mi líbily ozoboti. Tam jsme dělali cestičky a pouštěli toho robota, tak aby on projel. Byli jsme tam dvě hodiny a pak se vrátili do třídy.

Vašek

Na MEVPISU jsem si to moc užil. Hráli jsme deskové hry, třeba Kluster. Potom jsme šli do budovy, kde jsme chodili po různých stanovištích. A ten kdo měl znalosti, dělal jedno stanoviště za druhým. Já jsem byl ve skupině s kamarády a docela nám to šlo. Potom jsme byli na Beebotech, byla to velká zábava a vařily se nám hlavy.