Exkurze ZOO Hluboká nad Vltavou

Obrzek - Exkurze ZOO Hluboká nad Vltavou

22.5. 2022 se ukrajinští žáci 3.F zúčastnili exkurze do ZOO Hluboká nad Vltavou.

Exkurze proběhla v návaznosti na výuku prvouky ve 3. ročníku, téma: „Živočichové“.

Přijeli jsme vlakem na zastávku ZOO Hluboká nad Vltavou a cca 30 minut jsme šli do ZOO Hluboká krásnou jihočeskou přírodou. Po cestě jsme poznávali rostliny, o kterých jsme se učili.

V ZOO jsme poznávali jednotlivé druhy zvířat. V expozici Český les jsme se učili tiše chovat a naslouchat a odměnou nám byl krásný ptačí zpěv rozmanitých druhů ptáků, kteří žijí v naší přírodě.

Znovu jsme si vysvětlili, že zvířata musíme krmit jen potravou, kterou jsme si mohli zakoupit v automatech při prohlídce ZOO.

V tropickém pralese jsme obdivovali rozmanitost flory a fauny a viděli jsme v průsvitném potrubí pilnou práci mravenců.

Děti se mohly proběhnout v kozím výběhu a na užít si různých atrakcí na dětském hřišti. Chodili jsme i po naučných stezkách a plnili nejrůznější úkoly.

I přes menší nepřízeň počasí se nám výlet vydařil a nachodili jsme celkem skoro 10 km.

TU Mgr. Eva Lakomá