Pro rodiče a veřejnost

vyvěšeno od: 24. 5. 2023

Výlet 2. C - Zeměráj Kovářov

Obrázek - Výlet 2. C - Zeměráj Kovářov

23.5.2023. vyrazily děti 2.C do Kovářova. V areálu Zeměráj si užily báječný den, plný zážitků....více vám poví obrazové zpravodajství ve fotogalerii.

vyvěšeno od: 22. 5. 2023

2.E v grafitovém dole

Obrázek - 2.E v grafitovém dole     V grafitovém dole jsme jeli vláčkem, bylo tam mokro a zima. V klášteře jsme se mohli převléci do šatů, a dozdobit. Byla tam strašidelná půda, kde jsme psali brkem. Vyráběli jsme voňavku, pohled a sůl do koupele. Zkrátka to bylo krásné.
Laura Hanzlíková

vyvěšeno od: 22. 5. 2023

Sedmičky v MEVPISu

Obrázek - Sedmičky v MEVPISu     V rámci programu rybářských dnů byl přichystán pro žáky sedmých ročníků program v MEVPISu na téma Invazivní druhy. Program byl rozdělen na dvě části. V jedné části museli žáci v celém areálu hledat obrázky živočichů a následně je správně rozdělit dle místa původu a určit, čím v našem prostředí škodí. V druhé části jsme byli seznámeni s původními a invazivními druhy raků, které jsme si také mohli vzít do ruky. Děkujeme za pěkný a poučný program, který žáky velmi zaujal.

vyvěšeno od: 19. 5. 2023

Včely

Obrázek - Včely

Ve středu 17.5. se žáci 6.C a 6.D zúčastnili v rámci environmentální výchovy exkurze do Protivína. Akce proběhla pod vedením odborných pracovníků z Apicentra vzdělávání Václava Jakše. Během exkurze se žáci dozvěděli zajímavé informace o životě, významu a ekologii včely medonosné a o prospěšnosti a využití včelích produktů. J. Straka

vyvěšeno od: 13. 5. 2023

Postup Zdeňka Špačka

Obrázek - Postup Zdeňka Špačka     Velký úspěch zaznamenal žák 5.C Zdeněk Špaček, který se probojoval do celostátního kola recitační soutěže. Porotu zaujal přednesem básně Lichožrout od Pavla Šruta.

vyvěšeno od: 9. 5. 2023

Pozvánka na SPORTOVNÍ ODPOLEDNE a VERNISÁŽ

Obrázek - Pozvánka na SPORTOVNÍ ODPOLEDNE a VERNISÁŽ     Obrázek - Pozvánka na SPORTOVNÍ ODPOLEDNE a VERNISÁŽ

vyvěšeno od: 3. 5. 2023

3.C a 3.D v centru ekologické výchovy Dřípatka v Prachaticích

Obrázek - 3.C a 3.D v centru ekologické výchovy Dřípatka v Prachaticích

Se školou jsme byli na výletě v Prachaticích v Dřípatce. Jezdí tam děti, aby se tam dozvěděly něco o chráněných zvířatech a rostlinách. My jsme se naučili, že obojživelníci můžou žít na suchu i ve vodě. Třeba taková žába, ta žije na suchu i ve vodě. Taky má na prstech přísavky a může lézt po stromech. Nejvíc se mi líbil mikroskop, protože umí zvětšovat objekty, které jsou (pouhým okem) neviditelné (Vítek Vávra).

vyvěšeno od: 2. 5. 2023

McDonald´s cup - okresní kolo Strakonice

Obrázek - McDonald´s cup - okresní kolo Strakonice

Po roce se opět konal celorepublikový turnaj v kopané pořádaný společností McDonald, který reprezentovali i žáci naší školy. Tato soutěž je rozdělena na dvě věkové kategorie.

vyvěšeno od: 25. 4. 2023

Ukliďme Česko

Obrázek - Ukliďme Česko     V průběhu dubna se žáci z Bavorovské zapojili do akce „Ukliďme Česko“. Během této dobrovolnické úklidové akce žáci 2.D, 2.E, 6.C, 6.D, 7.C, 7.D a 9.C nasbírali žáci několik pytlů odpadků v okolí dětských hřišť a v dalších částech města. Tato akce probíhá každý rok a těší se stále větší oblibě u široké veřejnosti. (Straka, Filip, Vokatá, Veselý, Truhlářová, Rudovská)

vyvěšeno od: 14. 4. 2023

Přednáška o nových technologiích

Obrázek - Přednáška o nových technologiích     Dnes jsme měli přednášku nazvanou Technologická gramotnost, kde jsme probrali např. elektromobily, umělou inteligenci, generaci 5G a kyberbezpečnost. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací a výklad byl moc pěkný. Vše, co bylo řečeno, se dalo snadno pochopit. Nechyběl ani nějaký ten Kahoot! kvíz, který byl také zábavný. Nejvíc mě zaujalo povídání o umělé inteligenci, o které se poslední dobou hodně mluví. Potom jsme dostali odkaz na stránku, na které si můžeme najít, co se o nás prohlížeč dozví, např. polohu, IP adresu atd. Bylo to velmi zajímavé, hodnotím 10/10.
Vanessa, 9. C