Pro rodiče a veřejnost

vyvěšeno od: 28. 6. 2024

Safari

Obrázek - Safari

20.června jsme ve ŠD zakončili školní rok tentokrát na téma „Výlet na Safari“.

I když se na Safari doopravdy nejelo a zůstalo se v areálu školy, odpoledne jsme si užili díky krásnému počasí. Lvi, opice, žirafy, sloni a zebry si mezi sebou zasoutěžili, zjistili o sobě nějaké informace, namalovali trička a nakonec opekli špekáčky…

Krásné slunečné léto přeje ŠD-Bavorovská.

vyvěšeno od: 27. 6. 2024

Přespávačka

Obrázek - Přespávačka

Ve středu 26.6. jsme se na Výstavce rozhodli poznat školu v jiném světle (spíše nesvětle) a uspořádali jsme družinovou přespávačku. Ale než jsme zalezli do spacáků, tak jsme si na zahradě školy upekli špekáčky a po večeři následovalo pravé letní kino s popcornem a chipsy. Jako doprovodný program jsme měli ještě diskotéku a nejstarší třeťáci si pro nás připravili vtipné loutkové divadlo. A aby cesta na kutě nebyla jednoduchá, byla pro děti připravená malá bojovka, kterou všichni hravě zvládli. Pro nás pro všechny to byl velice vydařený závěr tohoto roku. Přejeme Vám všem krásné prázdniny!

ŠD Výstavka

vyvěšeno od: 25. 6. 2024

Letní párty ve školní družině 19.6.

Obrázek - Letní párty ve školní družině 19.6.

Středeční červnové odpoledne to u nás na Výstavce pořádně žilo. Využili jsme krásného počasí a uspořádali jsme si letní párty na zahradě školy. Nechyběla hudba a tanec, nekonečná vodní bitva a letní osvěžení v podobě nanuků a melounů. Děti jsme domů vracely mokré, unavené, opálené a spokojené.

Družina Výstavka

vyvěšeno od: 25. 6. 2024

Besedy s rodiči žáků naší třídy

Obrázek - Besedy s rodiči žáků naší třídy

V průběhu druhého pololetí jsme do naší třídy pozvali rodiče, kteří si udělali čas a přišli nás seznámit se svou profesí. V dubnu jsme pozvali pana Bláhu, který nás obeznámil s náplní práce hydrobiologa a „procestovali jsme“ kus světa, který navštívil v rámci vědeckého poznávání. Dokonce pan Bláha přinesl několik druhů raků, které si odvážlivci mohli zkusit chytit do ruky.

vyvěšeno od: 25. 6. 2024

4.C v říši Loutkofantazie .....

Obrázek - 4.C v říši Loutkofantazie .....

……, za kterou jsme se vydali do divadla Pimprlata s „průvodkyní“  Zuzanou Sladovou. Dozvěděli jsme plno informací o loutkářství, o výrobě loutek a zjistili jsme, z jakých materiálů mohou být loutky vyrobené. I to, že je někdy těžké vůbec sehnat někoho, kdo by požadovanou loutku vyrobil nebo opravil. Paní lektorka nás ale nenechala jen poslouchat a dívat se. Loutky jsme si prohlédli, zkusili jsme je „vodit“ a mohli jsme nahlédnout i do zákulisí divadla, podívat se na jeviště shora. Byl to skvělý zážitek, zajímavý a navíc poutavý a zábavný. Děkujeme paní lektorce Zuzce Sladové a těšíme se na další inspirativní setkání s ní.

Za 4. C Miluše Livečková, třídní učitelka

vyvěšeno od: 21. 6. 2024

Exkurze Praha-Vyšehrad 3.C a 4.D

Obrázek - Exkurze Praha-Vyšehrad 3.C a 4.D

Náš program "Praha hravě" začal u Táborské brány - první brány, která vede do celého areálu Vyšehradu. Přivítal nás pan lektor....a začalo se soutěžit. Ve čtyřech týmech děti sbíraly zlaťáky za správně zodpovězené  otázky. Úkolů bylo dost, tak jako rychlých přesunů mezi jednotlivými stanovišti. Náš pan průvodce byl velmi akční, pohotový, zábavný.... zahrnul nás spoustou informací, zajímavostí...a všichni si celý program užili. Po zaslouženém odpočinku ve stínu vyšehradských stromů jsme vyrazili do Dobříše. Prošli jsme se kolem zámku, a jelikož bylo velké horko, mířili jsme ještě k poslední občerstvovací zastávce. Na čerpací stanici jsme si dali zmrzlinu, něco dobrého k jídlu a pití.....a jeli spokojeně domů.

vyvěšeno od: 10. 6. 2024

Den dětí v 5.A

Obrázek - Den dětí v 5.A

31.5.2024 jsme v naší třídě slavili Den dětí. Rozdělili jsme se na dvě skupiny, které se v průběhu dopoledne vystřídaly na aktivitách. První skupina smažila palačinky ve školní kuchyňce. Palačinky byly výborné. Byly s meruňkovou nebo s jahodovou zavařeninou a na nich šlehačka.

Druhý skupina pracovala ve třídě s tablety. Dostali jsme zadané úkoly a vyhledávali jsme informace. Pak jsme pracovali s roboty – beruškami. Po dvou hodinách jsme se vyměnili.

Oslava se nám líbila.

vyvěšeno od: 6. 6. 2024

3. C slavila úspěchy ve školní lehkoatletické olympiádě

Obrázek - 3. C slavila úspěchy ve školní lehkoatletické olympiádě     Ve středu 5. května jsme se zúčastnili LAO 3. ročníků naší školy. Soutěžilo se již tradičně ve 4 disciplínách - běh na 50 m, skok do dálky, hod míčkem a vytrvalostní běh na 300 m. Výborných výsledků dasáhli Adam Mach a Eliška Bělohlávková, kteří obsadili 1. místa v kategoriích chlapců a dívek. Oběma blahopřejeme!

vyvěšeno od: 6. 6. 2024

Exkurze do muzea v Netěchovicích

Obrázek - Exkurze do muzea v Netěchovicích

Na výlet do Jihočeského zemědělského muzea v Netěchovicích se žáci z 2.C, 2.D a 2.E už dlouho těšili. Po příjezdu byly děti rozděleny do skupin. V rámci programu se děti z první skupiny dozvěděly, čím vším projde obilné zrnko, než se dostane z pole na náš stůl. Vyzkoušely si výmlat obilí cepem, čištění obilí na fukárku, mletí mouky na kamenném mlýnku. Nakonec si z mouky upekly obilné placky, na kterých si moc pochutnaly. Děti z druhé skupiny se zase seznámily s tím, jak se zpracovávalo mléko a co se z něj všechno vyrábí. V praktické části si pak samy utloukly máslo a vyrobily sýr, který všem moc chutnal.

Největší zábavou pro děti bylo agrohopsárium plné sena a prolézaček z balíků slámy, kde se všichni dostatečně vyskákali. Někteří si se zájmem vyzkoušeli práci traktoristy na dřevěných a plastových traktorech, které si mohli vypůjčit v dětském agrokoutku. Na tento výlet budou jistě všichni dlouho rádi vzpomínat.

Mgr. Monika Nováková